Navigáció

Elfelejtett jelszó?

Malenkij Robot Emléktábla avatás 2017.

A Gyomai Evangélikus Templom előkertje az elmúlt időszakban az Emberi Erőforrások Minisztériumának segítségével nagy változáson ment át. Nemcsak a kerítést bontották meg, hogy a kertben található malenkij robotos és 2. világháborús emléktáblák jobban megközelíthetőek legyenek, hanem kerti út is készült annak érdekében, hogy a kert kegyeleti emlékhellyé válhasson. A gyülekezet számára fontosak a gyökerek, az utódoknak pedig azért szükséges megismerni azt, hogy a hibákból tanuljanak, a jót pedig igyekezzenek megtartani. E cél érdekében a hideg helyszín ellenére is telt ház előtt mondhatta el Erdős Norbert európai parlamenti képviselő köszöntő szavait a kert harmadik emléktáblájának avatásakor, majd Zalai Mihály, a Békés Megyei Járási Hivatal vezetője beszélt a szomorú múlt kapcsán felmerülő gondolatairól. Ezt követően Hack Mária, a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke adta át a tisztelet virágait a malenkij robotról hazajöttek családtagjainak, majd a Kis Bálint Általános Iskola és a Szt. Gellért Gimnázium diákjai megható műsorral idézték fel a fájó emlékeket a malenkij robotra elhurcolt emberek életéből vett képekkel, levelekkel. Az új emléktáblán minden malenkij robotra elhurcolt neve szerepel, egyenként meggyújtottunk mindenkiért egy-egy mécsest. Az emléktábla leleplezését követően Fülöp Mónika lelkész Zsoltárok könyve 74,2 verse alapján áldást mondott: „…emlékezzél meg, Urunk a te gyülekezetedről, melyet régen szereztél és megváltottál” majd a koszorúk elhelyezését követően szeretetvendégséggel zárult az ünnepség. Köszönet illeti az Emberi Erőforrások Minisztériumát az anyagi segítségért az emlékhely kialakítását illetően és a Német Nemzetiségi Önkormányzat fáradozását az emléktábla elkészítéséért.

2020. március »
március